Stan deweloperski mieszkania w Bydgoszczy – krótki przewodnik
Zamiennie z określeniem „stan deweloperski” jest używany termin „stan surowy”. Warto od razu zaznaczyć, że szczegółowa definicja stanu deweloperskiego nie istnieje. Każda firma zajmująca się budową osiedli mieszkaniowych ma własne przepisy w tym zakresie, dlatego podpisując umowę z deweloperem, trzeba zwrócić szczególną uwagę na zapisy dotyczące standardu wykończenia nieruchomości. Można jednak przyjąć, że oddane do użytkowania mieszkanie w stanie deweloperskim w Bydgoszczy jest gotowe do natychmiastowego rozpoczęcia w nim prac wykończeniowych. Oznacza to, że zarówno ocieplenie nieruchomości, jak i doprowadzenie wszystkich przyłączy (gazowych, elektrycznych, kanalizacyjnych) zostało już zrealizowane przez głównego wykonawcę.
Jak wygląda mieszkanie w stanie deweloperskim w Bydgoszczy?
Mieszkanie w stanie deweloperskim w Bydgoszczy cieszy się sporym zainteresowaniem wśród większości chcących zainwestować w zakup tego rodzaju nieruchomości. Lokum w stanie surowym zazwyczaj posiada tynki w środku i na zewnątrz, drzwi wejściowe, parapety i okna, wylewkę podłogową oraz instalację wentylacyjną, kanalizacyjną, ociepleniową i elektryczną. Nowy właściciel nie musi się tez martwić o przygotowanie ścian do malowania, gdyż prace z tym związane także zostały już za niego wykonane. W zależności od zapisów umowy deweloperskiej, kupując mieszkanie w Bydgoszczy w stanie deweloperskim możemy liczyć nie tylko na wykończenie samego mieszkania ale także zagospodarowanie części wspólnych, przygotowanie miejsc parkingowych oraz zagospodarowanie zieleni i wytyczenie drogi dojazdowej.
Mieszkanie w stanie deweloperskim w Bydgoszczy – wady i zalety rozwiązania
Głównym powodem, dla którego tak wiele osób decyduje się na zakup mieszkania w stanie deweloperskim w Bydgoszczy, jest jego konkurencyjna cena. Bywa, że nieruchomość w stanie surowym jest tańsza od takiej wykończonej „pod klucz” o kilkadziesiąt tysięcy złotych. Ponadto nowi właściciele mają możliwość urządzenia mieszkania w sposób zgodny z własnym gustem, upodobaniami i potrzebami i z wykorzystaniem materiałów odpowiedniej jakości. Decydując się na zakup mieszkania w Bydgoszczy w pełni wyposażonego i zaaranżowanego, trudno liczyć na to, że deweloper będzie z nami konsultował wybór płytek na ściany, mebli i innych sprzętów. Nie można jednak zapominać, że samodzielne urządzanie mieszkania jest bardzo czasochłonne, toteż inwestorzy, którym zależy na możliwości jak najszybszego wprowadzenia się do własnych czterech kątów, mogą skłaniać się ku ofercie wykończenia lokum przez głównego wykonawcę. Ważne, by wszystkie zobowiązania dewelopera znalazły się w umowie, bo tylko wtedy ewentualne usterki czy zaniedbania będą musiały być usunięte na jego koszt.